Zamknij

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu i ENA ekstradowany do Polski

asp. Dominik Zieliński, KPP Wągrowiec 13:10, 03.10.2025 Aktualizacja: 09:30, 04.10.2025
Skomentuj

Poszukiwany mieszkaniec Wągrowca został zatrzymany w Anglii, wcześniej przez kilkanaście lat ukrywał się w krajach strefy Schengen. Sąd brytyjski wydał zgodę na jego ekstradycję. 30 września mężczyzna trafił do Polski.

Poszukiwania za 39-letnim dziś Maciejem R. rozpoczęły się w 2008 roku. Posiadał on wyroki 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, a także 1 roku pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 288 KK - zniszczenia mienia.

Brak realizacji wyroku sądu spowodował, że za poszukiwanym wydane zostały dwa listy gończe.

Wszczęte poszukiwania po czasie nabrały wymiaru ponad krajowego. Funkcjonariusze z Zespołu d.s Poszukiwań Osób KPP w Wągrowcu ustalili możliwe miejsca pobytu poszukiwanego poza Polską.

Konkretne ustalenia sprawiły, że poszukiwania wągrowczanina wsparte zostały czynnościami funkcjonariuszy z Wydziału Wsparcia Poszukiwań Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Na wniosek Sądu Okręgowego w Poznaniu wszczęto poszukiwania międzynarodowe za poszukiwanym kanałem Interpolu, a także policji strefy Schengen.

W kwietniu 2024 roku mężczyzna został zatrzymany w jednej z południowych dzielnic Londynu. Wszczęto wówczas procedurę ekstradycyjną.

W tym roku sąd brytyjski wydał postanowienie o ekstradycji poszukiwanego do kraju. 30 września br. mężczyzna został poddany tej procedurze, trafił do Polski, został osadzony w jednym z warszawskich aresztów śledczych, gdzie zaczął odbywanie zasądzonych przed laty wyroków.

(asp. Dominik Zieliński, KPP Wągrowiec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%