Zamknij

Nagrody Zarządu Powiatu w Pile rozdane

22:23, 29.02.2020 Starostwo Powiatowe w Pile Aktualizacja: 19:28, 01.03.2020
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile fot. Starostwo Powiatowe w Pile

W piątkowy wieczór w hotelu Gromada w Pile podczas uroczystej gali starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu w Pile - wicestarosta Arkadiusz Kubich, Maria Bratkowska - etatowy członek zarządu oraz Marek Kamiński i Przemysław Pochylski - wręczyli statuetki Lidera Sukcesu 2019.

Nagrody przyznawane są przez Zarząd Powiatu w Pile od 2004 roku i tradycyjnie otrzymali je przedstawiciele firm, organizacji, stowarzyszeń, instytucji, osoby, które dzięki talentowi, pracowitości i konsekwencji w działania osiągnęły sukces.

- Gala Liderów Sukcesu to zawsze wielkie święto przedsiębiorczości, święto ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju powiatu pilskiego i jego mieszkańców. Jesteście prawdziwymi pasjonatami tego, co robicie i konsekwentnie dążycie do celu. Mieszkańcy mogą być z was dumni. To dla mnie ogromny zaszczyt, że po raz kolejny mogę pogratulować wam sukcesów i wręczyć zasłużone wyróżnienia. Jako władze powiatu staramy się was wspierać i ufam, że także w jakieś mierze do tego sukcesu się przyczyniliśmy - powiedział Eligiusz Komarowski.

Starosta wymienił działania władz powiatu, które mają na celu wzrost komfortu życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

- Z pewnością służą temu inwestycje, które czynimy na obiektach powiatu zarówno w służbie zdrowia, oświacie, na drogach, na obiektach sportowych. W Szpitalu Specjalistycznym w Pile tylko w jednym roku oddaliśmy zmodernizowane dwa oddziały: nefrologii ze stacją dializ i oddział ratunkowy, w tym roku przeznaczyliśmy 2 mln złotych na budowę oddziału chemioterapii. W szkołach w ubiegłym roku wybudowaliśmy dwa boiska, niebawem kończymy remont stadionu przy ulicy Okrzei w Pile, a jesienią hali sportowej przy ulicy Pola i budynku dawnego kina Iskra - obiektów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom. W czerwcu zakończy się długo oczekiwany remont drogi powiatowej Zawada - Piła. Takich inwestycji było i nadal jest wiele. Ale pracujemy konsekwentnie, by osiągać sukcesy dla dobra nas wszystkich - zapewnił starosta Eligiusz Komarowski.

Tytuły Lidera Sukcesu 2019 wręczono w 7 kategoriach, do tego przyznano tytuły Liderów instytucjom i organizacjom poza kategoriami.

KATEGORIA SPORT I TURYSTYKA
Nominacja - Justyna Franieczek
Lekkoatletka z Piły, trenująca w klubie Gwardia Piła. Odnosi ogromne sukcesy na krajowych i światowych imprezach. W 2019 r. zdobyła podwójne Mistrzostwo Polski na 400 m kat T20, zwyciężyła w Grand Prix Polski oraz w Grand Prix Świata w Bydgoszczy. Była również finalistką Mistrzostw Świata w Dubaju. W 2020 roku będzie reprezentowała Polskę na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Lider Sukcesu - Binduga Keja 105 nad Notecią w Ujściu - Piotr i Danuta Repczyńscy
Binduga to turystycznie atrakcyjna przystań urządzona na 105 kilometrze nurtu Noteci w Ujściu, z dobrze zagospodarowanym terenem, na którym odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń dla mieszkańców. Powstała w 2015 roku i szybko zyskała uznanie mieszkańców, stając się ulubionym miejscem spotkań. W sezonie letnim cały czas tętni życiem, regularnie odbywają się tam spływy kajakowe i rejsy wycieczkowe Notecią. Miejsce to świetnie wpisuje się w ofertę turystyczną powiatu pilskiego.

Kryształowy Lider Sukcesu - Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe
PZ LZS w Pile popularyzuje kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej na terenach wiejskich. W 2019 r. zorganizowało 25 wydarzeń sportowych rangi powiatowej, a najlepsi uczniowie brali również udział w imprezach rangi wojewódzkiej w ramach współzawodnictwa o puchar Marszałka Województwa. LZS organizuje także wydarzenia integracyjne dla osób z niepełnosprawnością. Tylko w dwóch tego typu imprezach w 2019 r. wzięło udział ponad 1000 osób. Prezesem PZ LZS od wielu lat jest Wiesław Łoś.

Kryształowy Lider Sukcesu - Klub Sporty Walki Piła
To na mapie powiatu pilskiego stosunkowo młody klub, ale szybo zdobył liczną grupę zawodników i to w różnym wieku od najmłodszych 5-latków, po młodzież i dorosłych. W gronie tym nie brakuje również dziewcząt. Co najważniejsze, dzięki dobrej pracy trenerów zawodnicy szybko zaczęli odnosić krajowe i międzynarodowe sukcesy. W 2019 roku klub obchodził jubileusz 5-lecia działalności. We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich klubów sportowych działających w powiecie pilskim. Jest pierwszym klubem w historii współzawodnictwa, zajmującym się sportami walki, który tego dokonał.

KATEGORIA KULTURA I SZTUKA
Lider Sukcesu - Jolanta Reszelska
Pianistka, pedagog w Zespole Szkół Muzycznych w Pile, kierownik sekcji fortepianu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Nauczyciel dyplomowany I i II stopnia specjalizacji zawodowej, ekspert i konsultant z ramienia CEA. Jest jedną z najwybitniejszych postaci pilskiej kultury i sztuki. Wychowała liczną grupę pianistów, którzy zdobywali nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Niezależnie od pracy pedagogicznej koncertuje jako solistka i kameralistka w Polsce i za granicą. Wielokrotnie wyróżniana. W 2019 r. otrzymała nagrodę Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia edukacyjne i muzyczne oraz wkład w rozwój kultury Powiatu Pilskiego.  

Kryształowy Lider Sukcesu - Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Staszica w Pile
To placówka z ogromną tradycją (na początku roku świętowała jubileusz 50-lecia) i utytułowaną kadrą, jak i absolwentami, którzy z wieloma sukcesami kontynuują karierę muzyczną. Jest kolebką kultury w Pile, miejscem koncertów wielu sław muzycznych z kraju i ze świata. Obecnie szkoła kształci ponad 250 uczniów. W obecnym roku szkolnym edukacją muzyczną zajmuje się 48 nauczycieli. Szkołę opuściło dotychczas ponad 1200 absolwentów. Od 2004 r. dyrektorem ZSM w Pile jest Karol Urbanek. Dzięki jego staraniom w 2018 zakończyły się prace modernizacyjne budynku, w tym także sali koncertowej, którą odmieniono pod względem wizualnym, jak i akustycznym.  
 
KATEGORIA EDUKACJA I NAUKA
Nominacja - Studio Piosenki "Iskra" w MDK w Pile
Studio Piosenki "Iskra" w Pile działające w Młodzieżowym Domu Kultury to prawdziwa kuźnia wokalnych talentów. Dzieci i młodzież odnoszą liczne sukcesy na wojewódzkich, krajowych a także międzynarodowych konkursach i festiwalach. Nauki śpiewu uczą się tu dzieci w różnym wieku, od 6 roku życia aż do ukończenia szkoły średniej. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu w zależności od zaawansowania i wieku uczestników. Prowadzi je Iwona Brandenburger, ucząc dzieci i młodzież podstaw śpiewu, techniki i interpretacji utworów. Opracowuje także szeroki repertuar utworów na potrzeby występów scenicznych. Uczestnicy Studia Piosenki angażują się także w życie kulturalne Piły i powiatu, biorąc udział w wielu okolicznościowych wydarzeniach.

Nominacja - Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
Pilski Ekonomik to szkoła z długoletnią tradycją (w 2016 roku świętowała 70-lecie) i sukcesów ma wiele. W minionym roku Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile odniosło spektakularny sukces, wykonując historyczny skok w górę w rankingu miesięcznika i Fundacji Edukacji "Perspektywy" 2020 i zdobyło Złotą Tarczę - pierwszą w historii naszych szkół. Z 348 miejsca w kraju Technikum nr 3 ZSE awansowało na 71 miejsce, a w Wielkopolsce zajęło czwarte miejsce. Rok temu szkoła miała Brązową Tarczę, a dwa lata temu Srebrną.

Nominacja - Vermilion Niepubliczne Przedszkole i Szkoła w Pile
Placówka rozpoczęła działalność w 2011 roku jako przedszkole na osiedlu Podlasie. Obecnie mieści się w jednym z pokoszarowych budynków przy ul. Podchorążych. Do przedszkola uczęszcza 152 wychowanków, szkoła podstawowa liczy 72 uczniów. Vermilion prowadzi nowatorski program nauczania, nakierowany przede wszystkim na rozwijanie umiejętności indywidualnych dzieci. Obecnie pracują tam 42 osoby, w tym 15 nauczycieli. Zespół działa jak jedna wielka rodzina, kadra się wspiera i współdziała i jest niemal niezmienna od 9 lat. W Vermilion każde dziecko jest ważne i każdy temat jest ważny.

Lider Sukcesu - Centrum Doskonalenia Kadr - Ewa Perlińska
Centrum odgrywa ważną rolę na rynku pracy. Umiejętnie sięga po środki unijne i z powodzeniem realizuje projekty zlokalizowane w całej Polsce. Aktualnie firma zatrudnia kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników,  w tym koordynatorów, asystentów, pracowników finansowych oraz administracyjnych. Oferta firmy jest bardzo zróżnicowana, obejmuje programy dotacyjne skierowane do osób chcących założyć własną działalność gospodarczą, projekty aktywizacyjne pomagające osobom biernym zawodowo albo bezrobotnym zdobyć kwalifikacje poprzez szkolenia zawodowe, płatne staże, a także pomoc prawników, psychologów i pośredników pracy, realizuje także projekty opiekuńcze. Centrum Doskonalenia Kadr realizuje również liczne szkolenia. Siedziba znajduje się w samym centrum Piły, w nowoczesnym biurowcu zlokalizowanym przy ulicy Witaszka 6.
 
KATEGORIA ROLNICTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA
Nominacja - Lawendowy Len
To rodzinne gospodarstwo, które wraz z mężem w Kotuniu prowadzi Anna Fonferek-Jednrysiak. Na hektarze gruntu powstała tam ekologiczna uprawa lawendy. Całe gospodarstwo zajmuje obecnie łącznie 10 ha. Na polach znajdują się także ekologiczne uprawy warzyw, ziół i zbóż, uprawianych bez nawozów. To miejsce, które na lawendowe zboża przyciąga wielu mieszkańców Piły i okolic, a także kraju. To - jak mawiają jej właściciele - naturalna plantacja spokoju.

Lider Sukcesu – Nadnotecki Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile
Nadnotecki Okręg PZW z siedzibą w Pile zrzesza blisko 12,5 tys. członków w 67 Kołach PZW. Terenem działania Okręgu jest 38 gmin należących do byłego województwa pilskiego. Tylko w powiecie pilskim w 24 kołach stowarzyszonych jest 4 tysiące wędkarzy. ON PZW działa bardzo aktywnie, jego członkowie na co dzień dbają o ochronę rybostanu jezior i rzek północnej Wielkopolski. Obszar działania okręgu to ok. 4500 ha, w tym w powiecie pilskim 913 ha. Rokrocznie ON realizuje zarybianie wód za kwotę przekraczającą 500 tysięcy zł (16 ton narybku i 3 mln sztuk). Zarząd Okręgu poza stałym kalendarzem imprez organizuje też wiele wydarzeń dla dzieci i młodzieży, popularyzujących wędkarstwo, ochronę środowiska, dbanie o czystość wód i bogactwo jezior i rzek okręgu pilskiego.

KATEGORIA: ZDROWIE I POMOC SPOŁECZNA
Lider Sukcesu - Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile
Powstało w 2010 roku wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska seniorów. Jego zadaniem jest ich aktywizacja, edukacja i integracja ze środowiskiem lokalnym. Miejsce to zyskało ogromną popularność, tylko w 2019 r. z jego oferty skorzystało blisko 600 osób. Centrum oferuje zajęcia kulturalno-oświatowe rozwijające pasje: fotograficzne, komputerowe, kulinarne, literackie, rękodzielnicze, krawieckie. Prowadzi również zajęcia sportowo-rekreacyjne, rytmiczno-taneczne, gimnastykę leczniczą, aqua aerobik, Nordic Walking. Mieści się w budynku przy ul. Spacerowej 23 w Pile, działa w ramach Dziennego Domu Pomocy i należy do placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. Kierownikiem jest Justyna Dusza -Gunia.

KATEGORIA: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA i ZAWODOWA
Nominacja - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w Szkole Policji w Pile.
NSZZ Policjantów w Szkole Policji w Pile od lat jest mocno zaangażowany w życie Szkoły oraz miasta Piły. Członkowie związku pomagają w organizacji wydarzeń okolicznościowych, ale przede wszystkim niosą pomoc dla funkcjonariuszy i ich rodzin oraz policyjnych emerytów i rencistów, a jeśli zajdzie potrzeba również chorym dzieciom i funkcjonariuszom. Związkowcy organizują również wiele wydarzeń dla dzieci kadry Szkoły, a także integracyjne dla mieszkańców miasta. W 2019 r. aktywnie uczestniczyli także w organizacji obchodów z okazji 100-lecia Policji Państwowej w Pile. W tym roku pilski oddział będzie obchodził 30-lecie działalności. Przewodniczącym Związku w Szkole Polski jest podkom. Przemysław Zublewicz.

Nominacja - Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią
To jedna z najstarszych i najlepiej wyszkolonych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających w powiecie pilskim. W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 110-lecia i było to  bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców gminy  Wyrzysk. Jednostka działa na wielu płaszczyznach. Ma nie tylko seniorską drużynę, ale również dobrze wyszkoloną drużynę młodzieżową i dziecięcą, co jest ewenementem w skali północnej Wielkopolski. Do tego ma własną orkiestrę dętą, a mieszkańcy są z jednostką silnie związani, należą do niej całe pokolenia. OSP Osiek nad Notecią należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jest dobrze wyposażona i wyszkolona. Zabezpiecza wschodnią część powiatu pilskiego. Zaszczytną funkcję prezesa zarządu pełni Edward Gaczkowski.

Lider Sukcesu - Stowarzyszenie "Przyjazna Wieś"
Stowarzyszenie działa na terenie gminy Szydłowo i jest niezwykle aktywne. Na jego czele stoi Janusz Drożdż - obecny sołtys Skrzatusza, który w 2019 roku otrzymał od marszałka województwa nagrodę specjalną Sołtys Roku. Stowarzyszenie jest organizatorem wielu wydarzeń integracyjnych dla mieszkańców całej gminy, w tym zwłaszcza dla dzieci i seniorów. Stowarzyszenia Przyjazna Wieś dba o ekologię i ekosystem: edukuje rolników w zakresie małej retencji, używania nawozów i ochrony pszczół. Pielęgnuje także historię i kultywuje patriotyzm wśród dzieci i młodzieży.

KATEGORIA: GOSPODARKA I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Nominacja - Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Bambino" z siedzibą w Łobżenicy, Danuta i Mieczysław Lewandowscy.
To firma rodzinna, powstała w 1992 roku i jest obecnie wiodącym dystrybutorem lodów, mrożonek, garmażerki oraz produktów do gastronomii zarówno dla odbiorców detalicznych, jak i hurtowych. Jest także producentem mrożonek spożywczych tradycyjnej polskiej kuchni. Firma stawia na tradycyjne wartości, przywiązanie do natury i tradycji, co widać w oferowanych produktach. Są one wyłącznie z naturalnych składników najwyższej jakości, nie zawierają sztucznych dodatków i konserwantów. Obecnie firma posiada także swoje oddziały w Kołobrzegu i Szczecinie. Obszar działania odbiorców hurtowych obejmuje kraje Unii Europejskiej, a detalicznych województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i pomorskie.

Nominacja - Asecura-Service Spółka z o.o.
Firma w 2019 r. obchodziła jubileusz 30-lecia. Jej działalność opiera się na koncesji wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie usług w zakresie ochrony osób i mienia, zarówno fizycznej jak i technicznej.  Fizyczna ochrona mienia obejmuje m.in. prewencyjną ochronę mienia (w tym obiektów). Firma wykonuje usługi projektowania, montażu, modernizacji i konserwacji systemów alarmowych, systemów kontroli dostępu, domofonów oraz systemów telewizji przemysłowej. Posiada własną stację monitorowania alarmów. W ofercie Asecura-Service jest również ochrona wszelkiego rodzaju imprez, sportowych i kulturalno-rozrywkowych. Działa na terenie całej Wielkopolski. Przez lata zdobyła zaufanie klientów - obecnie świadczy profesjonalne usługi dla ponad 500 podmiotów gospodarczych i osób fizycznych.

Nominacja - Investa Sp. z.o.o z siedzibą w Pile
Spółka powstała w 2011 roku i działa w wielu branżach. Podstawowy przedmiot działalności Spółki to działalność profesjonalna, naukowa i techniczna w zakresie negocjacji umów na dostarczanie energii, gazu, zakupów materiałów, towarów, produktów oraz warunków ubezpieczeń. Kolejną znaczącą dziedziną jest produkcja środków myjących i myjąco-dezynfekujących, chemii samochodowej, gospodarczej i lotniczej produkowanych w Zakładzie Produkcyjnym w Łowiczu Wałeckim. Zakład działa pod nazwą Investa Chem i produkuje 200 ton miesięcznie różnego rodzaju środków myjących. Investa działa ponadto w dziedzinie branży budowlanej i konstrukcyjnej. Spółka rozwijając działalność otworzyła również serwis zajmujący się naprawą i konserwacją statków powietrznych Investa aero Service. Obecnie jest w posiadaniu 17 statków powietrznych.

Lider Sukcesu - Miejska Energetyka Cieplna Piła Sp. z o.o. (Grupa Enea)
MEC w Pile swoją działalność skupia na produkcji, przesyle i dystrybucji energii cieplnej oraz na produkcji energii elektrycznej. Dostarcza ciepło dla potrzeb centralnego ogrzewania, wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej dla mieszkańców Piły. MEC Piła dąży przede wszystkim do wyeliminowania węglowych źródeł energii i ograniczenia emisji CO2. W 2014 r., przy ul. Śniadeckich powstał pierwszy w Pile obiekt kogeneracyjny - inwestycja kosztowała przeszło 43 mln zł. Pod koniec 2019 r. MEC w Pile podpisała umowę na dofinansowanie budowy źródła kogeneracyjnego KR-Zachód w Pile przy ul. Krzywej. Łączna wartość tego projektu przekracza 48 mln zł. Po jego realizacji, która obejmuje również źródło OZE (kolektory słoneczne), pilski system ciepłowniczy stanie się systemem efektywnym energetycznie.
 
Kryształowy Lider Sukcesu
K-M IMPORT Kożuchowski-Marciniak Sp. J.

Firma Waldemara Kożuchowskiego i Jakuba Marciniaka to przedsiębiorstwo z branży transportowej, od 2003 roku mające swoją siedzibę w Starej Łubiance. Jest przedstawicielem na Polskę niemieckiej marki ciężarówek Man oraz naczep Schmitz. Zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisem samochodów ciężarowych oraz naczep. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 30 osób, a w swojej ofercie posiada ponad 150 pojazdów użytkowych. K-M Import wspiera rozwój sportu w powiecie pilskim, angażuje się również w wiele akcji charytatywnych. W 2017 roku otrzymała już tytuł Lidera Sukcesu.

LIDER SUKCESU POZA KATEGORIAMI  
Polster Sp. z.o.o. w Pile
Firma to certyfikowany producent wysokiej klasy minibusów. Została założona w 1990 roku przez dwóch entuzjastów motoryzacji: Jacka Kuczyńskiego i Waldemara Lindę. Rozpoczęli oni działalność od wykonywania tapicerki do autobusów. Dzięki pracowitości i jakości, Polster szybko zyskał wielu lojalnych klientów i zdobył wysoką pozycję na rynku. Obecnie głównym przedmiotem działalności firmy jest produkcja i zabudowa minibusów na podwoziach Mercedes-Benz i Iveco oraz doposażanie minibusów innych marek. Firma produkuje zabudowy busów liniowych, turystycznych, Taxi, a nawet VIP. Zajmuje się również zabudowami do przewozu osób niepełnosprawnych. Firma ma klientów w całej Polsce oraz zagranicą m.in. w Finlandii i Włoszech. Zatrudnia prawie czterdziestu doświadczonych osób z pasją do motoryzacji, dbających o najwyższą jakość i poziom świadczonych usług.

Serwis Opony Nowak w Pile - Danuta i Krzysztof Nowak
Rodzinna firma oponiarska z długą tradycją i ogromnym zaufaniem u klientów. Należy do Cechu Rzemiosł Różnych i przestrzega zasad solidnego rzemiosła. Obecnie zatrudnia 18 osób. Serwis Opony Nowak wyposażony jest w nowoczesne urządzenia, m.in. montażownice, wyważarki komputerowe, podnośniki pneumatyczne, klucze pneumatyczne. Dzisiaj można tam kupić opony do aut osobowych, dostawczych i ciężarowych wielu renomowanych światowych firm, wymienić je i przechować. Firma oferuje także szybką naprawę aut. Należy do europejskiej sieci serwisów samochodowych szybkiej obsługi Premio Opony-Autoserwis. Wspiera lokalny sport, organizacje pożytku publicznego, dzieci i młodzież.

Pilmasz Spółka z.o.o. Spółka Komandytowa w Pile
Od ponad 20 lat świadczy usługi w szerokorozumianym zakresie budowy maszyn, co roku poszerzając gamę odbiorców. Firma ma duże doświadczenie w wykonywaniu elementów oraz konstrukcji stalowych o bardzo wysokiej skali trudności. Posiada kilkadziesiąt profesjonalnie wyposażonych stanowisk pracy. Zatrudnia również specjalistów - konstruktorów, technologów, kontrolerów jakości, logistyków, operatorów maszyn CNC, spawaczy, ślusarzy. Stale inwestuje w automatyzację procesów produkcji i logistyki. Co tydzień z firmy wyjeżdża za granicę kilkadziesiąt tirów z wyprodukowanymi elementami. Są one wykorzystywane m.in. w przemyśle spożywczym, opakowaniowym, chemicznym, farmaceutycznym, atomowym i energetyce wiatrowej. Pełnią istotną rolę w robotyce i w automatyzacji procesów produkcyjnych. Obecnie główne obszary działalności Pilmaszu to Szwecja, Dania, Niemcy i Szwajcaria.

Przedsiębiorstwo Zaopatrzeniowe "Wentmar" w Pile - Mariusz Drożdż
Firma rodzinna działająca od 1990 r. Zajmuje się sprzedażą, montażem oraz usługami w zakresie wentylacji i klimatyzacji zarówno w obiektach przemysłowych, jak i użyteczności publicznej oraz u klientów indywidualnych. Firma świadczy usługi, nie tylko w regionie pilskim, ale w całym kraju. Cieszy się dużym uznaniem, o czym świadczą realizowane przez nią usługi na wielu dużych i ważnych obiektach, takich jak Sady Dolina Noteci w Śmiłowie, Ośrodek Radioterapii przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile, Zespół Szkół Muzycznych w Pile, obiekty Lasów Państwowych w Nadleśnictwie Różańsko, czy Jednostki Wojskowej w Stargardzie.

Mitek Sp. z o.o. w Pile
Rodzinne przedsiębiorstwo funkcjonujące od 24 lat, z siedzibą przy ulicy Długosza w Pile, prowadzone przez Ryszarda Mitka i jego syna Piotra. Zajmuje się profesjonalną obróbką metali. Wykonuje prace w zakresie obróbki skrawaniem, jak i prace ślusarsko-spawalnicze. Jest w stanie kompleksowo obsłużyć klientów, pomagając im w utrzymaniu ciągłości produkcji. Wykonuje najmniejsze elementy podzespołów po całe urządzenia, łącznie z ich montażem u klienta. Co ważne, właściciele firmy stworzyli ją od początku, wybudowali wszystkie obiekty i wyposażyli w najnowocześniejszy sprzęt.

Zaszczytny tytuł Ambasadora Powiatu Pilskiego 2019 otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy. Ta jedna z najstarszych spółdzielni mleczarskich w Polsce została założona w 1892 roku przez miejscowych producentów mleka. Przetrwała wszystkie zakręty historyczne, ustrojowe i gospodarcze. OSM, w odróżnieniu od wielu podobnych mleczarni w kraju, udało się przyswoić wolnorynkowe reguły gry. Systematycznie modernizowała obiekty, wyposażała je w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji oraz wdrażała nowe technologie wytwórcze produktów, do tego szybko uczyła się nowoczesnego marketingu i elastycznie reagowała na potrzeby konsumentów, wprowadzając na rynek szeroki asortyment wysokiej jakości produktów. Z mleczarni w Łobżenicy pochodzą znakomite twarogi, śmietany, jogurty, kefiry, mleko i masło produkowane z zachowaniem tradycyjnej wielkopolskiej technologii. Obecnie zakład zatrudnia 120 osób. Dziś prezentuje się jako nowoczesna, świetnie zorganizowana i zarządzana firma, wytrzymująca konkurencję branżową. Jest wizytówką powiatu pilskiego, z której mieszkańcy mogą być dumni.

- Jestem niezmiernie wzruszony i zaszczycony tak wspaniałym tytułem. Dziękuję i gratuluję wszystkim pracownikom i kadrze zarządzającej naszej spółdzielni, bo to nasz wspólny sukces, sukces wielu pokoleń. OSM w Łobżenicy działa nieprzerwanie blisko 128 lat. Dziękuję również wszystkim, którzy nas wspierają, władzom gminy, powiatu, władzom wojewódzkim i wszystkim przyjaciołom, na których możemy liczyć - powiedział Andrzej Gliszewski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy.

Galę laureatów uświetnili: Polski Chór Męski z Wyrzyska, uczestniczki Studia Piosenki MDK Iskra w Pile oraz Beata Spychalska z zespołem.

 

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(11)

hahahaha

5 3

Głowski robi Syriusze to Komorowski robi swoje nagrody... haha. I oczywiście na FP kogo widzimy? Heniu musi być dumny. 12:56, 01.03.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

KongoKongo

3 3

Syrjusze też były. Wiem bo byłem uczetnikiem. A głowski ma swoje gadzinówki m.in. w postaci tego nieudacznika dziennikarskiego Mostowskiego 08:46, 03.03.2020


NaukaNauka

1 2

Co to za nazwa SYRIUSZE? Czy nie ma czegoś Polskiego, tylko zaciągnięte w nazwie gdzieś z kosmosu? Zresztą cala Polska opozycja przypomina CZARNĄ DZIURĘ czyli ile się da wszystko wciagną!! 18:11, 03.03.2020


jacekjacek

4 1

Eligiusz powinien dać nagrodę Heniowi, a Heniu jemu,... i byłoby jak dawniej, buhaha 18:56, 03.03.2020


RamzesRamzes

1 1

Pan Jacek, pełno wszędzie Twojej szydery. Nie ładnie tak drwić a PO wyborach już nie będzie do smiechu 08:05, 04.03.2020


reo

hehehehehehe

1 6

tu Gadzina 14:45, 02.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hi,hi,hihi,hi,hi

5 5

ON PZW w Pile od kilku lat podczas swoich imprez reklamuje starostę. Nawet podczas ciszy wyborczej podczas Indywidualnych Mistrzostw Okręgu w spławiku. Są zdjęcia. W zamian starosta wyróżnia ON PZW. To się nazywa współpraca. Rączka rączkę myje. 07:53, 03.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

1 2

To nieprawda - zwykle insynuacje opozycji lokalnej która nie lubi naszego Pana Starosty. Opozycjo lokalna opamiętaj się, PO wyborach przypomnimy się. 18:07, 03.03.2020


Lokalne społeczenstwLokalne społeczenstw

2 7

Panie Starosto, nareszcie dojrzała decyzja, wyróżnienia oraz komunikat do społeczeństwa o prawdziwych liderach naszej małej ojczyzny. Dotąd tego rodzaju imprezy miały charakter zbliżony do terminu: kopiuj -wklej. Pana inicjatywa pokazuje inną rzeczywistość w której termin Leader jest właściwym dla dzisiejszego świata biznesu. Proszę nie zwalniać tempa i zakresu w promowaniu prawdziwych autorów miejsc pracy, ich poświęcenia Polskim-Pilskim rodzinom oraz liderowaniu lokalnej gospodarki. Tego potrzebujemy ponieważ to jest odpowiedź zapotrzebowania naszych przyszłych pokoleń w Regionie. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu tej ceremonii. 15:21, 03.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

prawdaprawda

3 1

Ty tylko udajesz d3bila dla jaj w necie czy naprawdę jesteś szurnięty? 18:58, 03.03.2020


RamzesRamzes

1 1

Do PRAWDY - nie znamy Twoich doświadczeń koleś ale widać, że czytanie radzieckiej prawdy za czasów komuny zbieżne jest z Twoim PO-dpisem. PRAWDA wyszła na wierzch!!!!!@ 06:04, 04.03.2020


0%