Konferencja stanowiła część szerokiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pod tą samą nazwą, realizowanej w pięciu subregionach Wielkopolski.
- Chodzi nam o to, żeby promować lokalne, sprawdzone rozwiązania proekologiczne oraz stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń w zakresie ochrony klimatu, efektywności energetycznej i zielonej transformacji regionu - powiedział Rafał Ratajczak, prezes WFOŚiGW w Poznaniu.
W wydarzeniu uczestniczyli eksperci, samorządowcy i praktycy, którzy omawiali zagadnienia dotyczące rozwoju odnawialnych źródeł energii, budowy energooszczędnych obiektów publicznych, inwestycji w gospodarkę odpadami i recykling, a także działań adaptacyjnych do zmian klimatu. Ważnym elementem konferencji była również prezentacja aktualnych możliwości finansowania projektów środowiskowych w nowej perspektywie unijnej.

- Powiat Pilski konsekwentnie stawia na inwestycje w odnawialne źródła energii oraz edukację ekologiczną. W tym roku realizujemy projekty o łącznej wartości 1,7 mln zł z dofinansowaniem z WFOŚiGW w wysokości 1,3 mln zł. Są to inwestycje w instalacje fotowoltaiczne w czterech Domach Pomocy Społecznej, tworzenie nowoczesnych pracowni ekologicznych i ścieżek edukacyjnych w szkołach czy choćby produkcja filmów promujących walory przyrodnicze naszego powiatu i dobre praktyki klimatyczne. Łączymy rozwój infrastruktury z budowaniem świadomości społecznej, z myślą o przyszłych pokoleniach - mówił starosta Rafał Zdzierela.

Także Miasto Piła, jako stolica subregionu Północnej Wielkopolski, od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju.
- Inwestujemy w zeroemisyjne autobusy, modernizację systemów energetycznych i rozwój mobilności miejskiej, m.in. budujemy ścieżki rowerowe, by ograniczyć emisję CO₂. Rozwijamy też zielono-niebieską infrastrukturę, i obecnie realizujemy ponad 50 tysięcy nowych nasadzeń. Działania te łączymy z kampaniami prozdrowotnymi, także w zakresie zdrowia psychicznego, ponieważ zmiany klimatu wpływają również na naszą kondycję psychiczną - powiedziała Jolanta Sobieszczyk, I zastępczyni prezydenta Miasta Piły.
Konferencja odbyła się w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego, finansowanego z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027.
Bas przejmie parkiet! Zbliża się „Techno nad Notecią”
Dałem minusa bo trzeba słuchać tylko disko polo i zenka martyniuka ❤️
Super
07:45, 2025-10-29
Eksperci niejednoznacznie w sprawie dwukadencyjności
wielki kwik trzody nad rozbitym korytem. Żenada! No i ci ,,eksperci,, z bożej łaski na usługach kwiczącej trzody. Po prostu CHLEW.
Jeden
14:31, 2025-10-28
Jesiotr, że palce lizać! Sukces uczennic z Brzostowa
ta szkoła powinna się nazywać Centrum Kształcenia Kulinarnego, a nie Rolniczego. Tylko z jedzeniem są sukcesy a z rolnictwem nic.
były uczeń
09:25, 2025-10-28
Jesiotr, że palce lizać! Sukces uczennic z Brzostowa
jest drugiej świeżości to znaczy jest zepsuty.." 🙂
,,jeżeli jesiotr
09:00, 2025-10-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz