Zamknij
REKLAMA

Rusza Letnia Scena Muzyczna u Wyspiarza

08:03, 07.05.2022 | fp
Skomentuj Zespół Tabu
REKLAMA

14 maja w barze Wyspiarz na pilskiej wyspie wystąpią zespoły Tabu oraz WKK, czyli Waluś Kraksa Kryzys.

To pierwszy z czterech planowanych plenerowych koncertów w cyklu "Letnia scena muzyczna u Wyspiarza", które odbędą się dzięki współpracy baru Wyspiarz z Klubem Muzycznym "Barka".

Tabu to śląski zespół, który powstał w 2003 roku. Przez ponad 15 lat działalności krystalizował się jego skład, jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat.

Ponad tysiąc zagranych koncertów i niezliczona ilość przejechanych kilometrów spowodowały, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Na koncie pięć studyjnych albumów oraz płytę koncertową z "Przystanku Woodstock 2014".


WKK, fot. Marek Kowalski

Waluś Kraksa Kryzys, w skrócie WKK, to jeden z najgłośniejszych ostatnio debiutów na rockowej scenie. "Nadzieja gitarowego grania", brutalnie szczery i paraliżująco celny wciąż odcina się od etykietek w stylu "głos pokolenia" i upiera się, że jego muzyka to tylko "poezja śpiewana na petardzie", ale prawdziwymi petardami są też jego koncerty. Warto sprawdzić, jak to się dzieje, że piątka kolesi uzbrojonych jedynie w gitary, bębny i gardła sieje takie spustoszenie pod sceną za każdym razem doprowadzając do energetycznego pogo?

Po dotychczasowych falach pandemii pozostały zarejestrowane live sessions, m.in. dla krakowskiego KBF, ze świnoujskiej Famy, z urodzin łódzkiego Radia Żak czy z koncertu na Czarnej Barce w ramach drugiej edycji Portu Kultury NCK. Jest też Pol'andRock i Live From The Playwood. Każdy z tych zapisów ma swoje lepsze i gorsze strony, ale świetnie pokazuje, jak rozwinęły się możliwości koncertowe tego składu.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Wstęp 75 zł w przedsprzedaży, 95 zł w dniu koncertu.

Po koncercie (od godziny 23.30) Afterparty w Klubie "Barka".

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

VERSOVERSO

1 0

Piwo w cenach jak w Londynie...masakra. No i żadnego paragonu nie wystawiają bo po co...A fiskus o tym wie ? 09:21, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%