Kilka lat temu, z pasji do nauki, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile zrodziła się Akademia Młodych Odkrywców. Zachęcanie dzieci do odkrywania świata nauki zostało właśnie docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które przyznało AMO grant w ramach konkursu.
65 zwycięskich projektów otrzyma dofinansowanie w wysokości w sumie 2,3 mln złotych na uruchomienie lub kontynuowanie działalności uniwersytetów dziecięcych. W ramach uruchomionego 2 września br. programu Uniwersytet Młodego Odkrywcy (UMO), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego po raz pierwszy zaoferowało wsparcie finansowe dla tego typu instytucji. Podczas pierwszej edycji UMO do ministerstwa wpłynęło ponad 200 wniosków. Zwycięskie projekty mogą liczyć na granty w wysokości do 40 tys. zł - środki przeznaczone będą na realizację programów w okresie od lutego do czerwca 2017 roku.
- W ramach dotacji zaplanowaliśmy dla najmłodszych studentów Uczelni cykl wykładów, które realizowane będą od lutego do czerwca 2017 roku - informuje Emilia Lewicka-Kalka, koordynatorka Akademii Młodych Odkrywców, która stworzyła nagrodzony projekt. - Nowy semestr zainaugurowany zostanie spotkaniem z 4 mentorami (ze stref edukacyjnych: humanistycznej, ekonomicznej, zdrowia i pielęgnacji, technicznej), którzy zachęcą dzieci do uczestnictwa w naukowym konkursie. Spośród zgłoszonych prezentacji, kapituła wybierze 3 najlepsze, które nagrodzi wystąpieniem ich autorów podczas spotkania kończącego projekt oraz nagrodami rzeczowymi. Szósty rok działalności Akademii Młodych Odkrywców zakończymy pokazem drukowania 3D i wykładem na ten temat.
W kolejnych semestrze na młodych badaczy czekają jeszcze takie zagadnienia jak: Globalizacja, czyli duży świat oczami małych dzieci; Lekcja anatomii i fizjologii według naukowców; Superhelisa, czyli zakręcone DNA; Zobaczyć niewidoczne - mięśnie człowieka malowane na skórze; Wykorzystanie sensorów w robotach mobilnych, czyli jak działa robot humanoidalny; Najdalsza podróż - odkrywanie Kosmosu.
Szczegółowe informacje na temat grantu: Emilia Lewicka-Kalka - od czwartku, tel. 67 352 26 66.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz