W tym roku Wielkanoc wypada późno, ale to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zaplanować sobie dłuższy wypoczynek. Sprawdź, ile wolnego czeka uczniów i pracowników oraz jak sprytnie wydłużyć sobie świąteczną przerwę.
Wielkanoc w 2025 roku przypadnie na niedzielę 20 kwietnia. Jak co roku, będzie to czas odpoczynku i świętowania, a niektórzy skorzystają też z okazji, by przedłużyć sobie wolne dni.
Święta potrwają formalnie od soboty 19 kwietnia (Wielka Sobota), przez niedzielę wielkanocną, aż do poniedziałku – 21 kwietnia, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Oczywiście nie wszystkie zawody mają wtedy wolne. Na dyżurach, jak zwykle, pozostają m.in. służby medyczne, policja czy kierowcy transportu publicznego.
Wielki Piątek – choć w wielu krajach to dzień wolny – w Polsce wciąż pozostaje roboczym. Coraz częściej jednak pracodawcy decydują się dać pracownikom dodatkowe wolne w tym dniu. W takim przypadku świąteczna przerwa wydłuża się aż do czterech dni.
Kto chce jeszcze bardziej odpocząć, może rozważyć wzięcie urlopu w piątek przed świętami oraz we wtorek po nich. Taki układ daje aż pięć dni wolnego. A jeśli zdecydujemy się na cztery dni urlopu, można zyskać pełny tydzień odpoczynku.
Dzieci i młodzież mogą liczyć na jeszcze więcej wolnego. Jak wynika z kalendarza Ministerstwa Edukacji, w roku szkolnym 2024/2025 przerwa wielkanocna w szkołach potrwa od 17 do 22 kwietnia.
To oznacza aż sześć dni bez zajęć – od Wielkiego Czwartku do wtorku po świętach.
To idealny czas na rodzinny wypoczynek, wyjazdy albo po prostu złapanie oddechu przed końcówką roku szkolnego.
Badanie: połowa Polaków czuje winę z powodu ilości...
Tępe umysły = tępe komentarze.
***
16:50, 2025-05-17
Badanie: połowa Polaków czuje winę z powodu ilości...
Beznadziejny artykuł. Co to ma być w ogóle?
dziurawe gacie
15:26, 2025-05-17
Porządki na kolejce!
Rozbierają to? Super.
patataj
15:35, 2025-05-16
Pieszo z Polski do Bagdadu, w godzinę
Fajnie!
Ann
12:18, 2025-05-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz