Zamknij
REKLAMA

Historia zakładów sportowych i rozwój bukmacherów online

09.53, 17.11.2022 . Aktualizacja: 09.59, 17.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsze informacje o „zakładaniu się” można znaleźć w czasach starożytnego Cesarstwa Rzymskiego, gdzie ulubioną sprawą było stawianie pieniędzy na gladiatora lub pędzące rydwany.

Jednak kolebką zakładów bukmacherskich uważa się Wielka Brytania. Pierwsze wzmianki o zawieraniu zakładów wzajemnych pochodzą z Londynu, gdzie w domu licytacji Richarda Tattersalla w XVIII wieku rozpoczęto przyjmowanie zakładów na wyścigi konne. Początkowo bukmacherstwo oznaczało prowadzenie księgi zapisów handlowych, polegających na dokonywaniu zapisu i potwierdzeniu przyjęcia zakładu.

Tajemnica sukcesu najlepszych typerów

W 1992 roku John Moores otworzył w Liverpoolu pierwsze biuro bukmacherskie o nazwie „Littlewood Pools of Liverpool”. Koniec XIX i początek XX wieku to rozkwit piłki nożnej, która jest najpopularniejszą dyscypliną na świecie. W 1888 roku w Anglii rozpoczęto pierwsze na świecie zawodowe rozgrywki ligowe. Obiecujące początki zakładów sportowych i ich popularność zapowiadały wielką karierę firm bukmacherskich. Powstawały nowe punkty obsługi typerów, a coraz więcej ludzi interesowało się profesjonalnymi zakładami sportowymi.

Wzrastająca ilość punktów przyjmowania zakładów spowodowała, że zmniejszyła się opłacalność ich prowadzenia. W związku z tym zakłady sportowe i cały rynek usług bukmacherskich przestał być łatwym sposobem na zarobienie wielkich pieniędzy. Małe firmy bukmacherskie zaczęły tracić klientów na rzecz firm o najlepszej reputacji, które inwestowali część zarobku w kampanie reklamowe.

Rewolucyjnym krokiem do przodu było bez wątpienia rozpowszechnienie działalności bukmacherskiej w internecie. Amerykanie pierwsi dostrzegli możliwość założenia dobrego biznesu na podstawie zakładów sportowych online. Temu też sprzyjał błyskawiczny rozwój telekomunikacji i informatyki. Wielbicieli zakładów otrzymali w rzeczywistości niczym nieograniczoną możliwość zakładania się.

W 1972 roku w Kanadzie został zawarty pierwszy oficjalny zakład online. Dzięki Internetowym firmom bukmacherskim gracze mogli stawiać zakłady bukmacherskie o każdej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca. Wszystko, co było niezbędne do tego, to komputer i dostęp do internetu. Obecnie przeżywamy największy boom na zakłady bukmacherskie w historii, ponieważ rynek oferuje tysiące różnorodnych firm bukmacherskich, które specjalizują się nie tylko na sportach tradycyjnych, ale również na e sporcie i grach karcianych.

Z kolei złoty okres dla bukmacherów naziemnych nastąpił w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych, gdyż to bukmacherzy z roku na rok rozwijali swoje technologie, polepszając jednocześnie ofertę i obsługę klienta. Taki biznes przynosił rekordowe dochody. Im więcej bukmacherzy inwestowali w swój biznes, tym więcej udawało się im zarobić. Na rynku zakładów sportowych sprawdziło się powiedzenie amerykańskiego multimilionera Roberta Toru Kiyosaki: „Jeśli nic nie zainwestujesz, nic też nie zarobisz”.

Historia zakładów bukmacherskich w Polsce

Zakłady bukmacherskie w Polsce działają od wielu lat. Oficjalne źródła mówią, że pierwsze zakłady pojawiły się 28 maja 1917, gdy na stadionie Agrykoli rozgrywał się mecz piłki nożnej pomiędzy Polonią Warszawa i Legią Warszawa, który zakończył się remisem 1:1. Przed rozpoczęciem gry kibice drużyn mogli obstawiać wynik meczu, płacąc za zakład 10 fenigów. Wydarzenie to sprzyjało pojawieniu się Totalizatora Sportowego, który na chwilę obecną jest najbardziej znanym bukmacherem w całym kraju.

Totalizator Sportowy i sytuacja na rynku dziś

Totalizator Sportowy powstał 25 stycznia 1956. Jest to przedsiębiorstwo państwowe, które pozwalało nie tylko na obstawianie zakładów sportowych. Zadaniem Totalizatora było również gromadzenie środków na rozwijanie nowych obiektów sportowych i remontowanie tych istniejących. Początkowo kibice mogli obstawiać tylko rozgrywki polskiej piłki nożnej. Obstawianie zakładów z jakichkolwiek innych dyscyplin nie było dostępne dla polskich miłośników sportu. Polacy chętnie korzystali z punktów Totalizatora Sportowego, które były dostępne po całym kraju. Kibice nieraz musieli pokonać długą drogę, aby obstawić wynik meczu swojej ulubionej drużyny. Niektórzy też zdecydowali się na przekształcenia swojego hobby w regularny zarobek.

Zakłady sportowe w Internecie

Obecnie zakłady bukmacherskie proponują bardziej urozmaiconą atrakcję i można je znaleźć nie tylko w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju, ale też online. Wielu bukmacherów oferuje swoje usługi również przez Internet. Dzięki temu gracze mogą postawić zakład na ulubioną drużynę lub zawodnika nawet kilkanaście minut przed rozpoczęciem rozgrywek lub nawet w trakcie wydarzenia tego spotkania. Bukmacherzy online pozwalają nie tylko skorzystać z zakładów na dowolną dyscyplinę sportową, ale także oglądać transmisje live z najpopularniejszych meczów i turniejów sportowych.

Poza tym gracze nie muszą wychodzić z domu, żeby obstawić wynik. Na przykład GG BET znajduje się szeroka oferta najnowszych spotkań sportowych, na które można postawić zakład jak za pomocą aplikacji mobilnej, tak i pośrednictwem strony internetowej. Większość bukmacherów proponuje skorzystać ze swoich usług pośrednictwem aplikacji mobilnej, którą można pobrać na urządzenia z systemem iOS i Android. Aplikacja pozwala na nieograniczony dostęp do konta gracza oraz pozwala zawsze być na bieżąco w świecie typerskim.

Dzięki aplikacjom bukmacherskim kibice mogą obstawiać mecz z dowolnego miejsca na świecie. Bukmacher online działa na smartfonach i tabletach zarówno z iOS, jak i Androidem. Aplikacje bukmacherskie zapewniają prostą i szybką obsługę swojej strony. Po zalogowaniu się na stronie wybranego bukmachera gracze mogą wybrać różnorodne dyscypliny sportowe i nawet skorzystać z promocji powitalnych, które są nieodłączną częścią bonusu dla nowych graczy. Większość polskich bukmacherów też oferuje liczne bonusy za aktywność.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%