Zamknij
REKLAMA

sobota, 18.05, godz. od 18.30

Muzeum Okręgowe w Pile

Bilety: Wstęp wolny

18.30- 1.00 - zwiedzanie wystaw stałych i wystawy czasowej: Duchowe dziedzictwo św. Jana Bosko. 40 lat salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha w Pile, multimedialny pokaz filmu Muzeum Utracone: Pamięć jest kluczem, koncert, bicie monet, animacje dla dzieci i młodzieży, warsztaty plastyczne, konkurs i inne atrakcje.
19.00 - wykład "Pilskie cmentarzyska" - dr Jarosław Rola
20.30 - koncert zespołu Paweł Chustak
22.00 - wykład "Wybrane skarby sanktuarium w Skrzatuszu" - Marek Fijałkowski
Impreza zorganizowana przy współpracy z Inspektorią Salezjańską św. Wojciecha w Pile.

Multimedialny pokaz filmu "Pamięć jest Kluczem" - to kolejna odsłona serii filmów Muzeum Utraconego, które od 10 lat można zobaczyć w Noc Muzeów. Film jest nietuzinkową, pełną zgrzytów i niedomówień podróżą w krainie pamięci, przez którą w rytm elektronicznej muzyki, wiodą widza jak drogowskazy wizje dzieł sztuki - obrazów, rysunków i rzeźb. Polskich dzieł utraconych w wyniku II wojny światowej. Podczas imprezy film będzie pokazywany na wystawie czasowej.

Ponadto w programie "Nocy Muzeów" konkurs "Rozwiąż krzyżówkę z Janem Bosko" - zadanie polegające na odszukaniu na ekspozycjach muzealnych obrazków ze św. Janem Bosko, a następnie rozwiązaniu krzyżówki i wrzuceniu jej do pudełka z napisem "Konkurs Jan Bosko". Przed rozpoczęciem udziału w konkursie należy pobrać kartę konkursową, która dostępna będzie przy kiosku muzealnym. Losowanie nagród - gier planszowych - odbędzie się o godzinie 20.15.