Zamknij
REKLAMA

Wystawa Aneks 2

Wystawa Aneks 2
  • piątek 23 października, 18.00
  • 23.10.2020 - 22.11.2020
  • Galeria Muzeum S. Staszica w Pile
Wystawa "Aneks 2" jest zmodyfikowaną wersją wystawy "Aneks", która w lutym 2020 zaprezentowana została w katowickiej Galerii Engram. W dużej części zmienił się zestaw prezentowanych prac, poszerzyło się grono autorów. Niezmienne pozostało jednak hasło wystawy - "Aneks" i wszystkie "znaki zapytania", które się z nim wiążą. Autorzy prezentują nowe fotograficzne odpowiedzi na przewodnie hasło wystawy, w kontekście dawnych artefaktów lub sytuacji, które podejmują w swoich zestawach prac. Oto oni:

Wojciech Beszterda - absolwent Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie oraz Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 1990 należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad 250 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. W roku 2015 ukazała się monograficzna publikacja "Anastazy B. Wiśniewski - Przystanek na żądanie", której Beszterda jest współautorem wspólnie z L. Duszką-Kołczem i W. Kanickim. Od 2003 roku prowadzi Galerię w pilskim Muzeum S. Staszica, w której zaprezentował ponad 120 wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów z Polski i zagranicy.  

Włodzimierz Kowaliński - fotografuje od roku 1970 biorąc udział w wielu wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Od 1981 członek ZPAF. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Poznaniu , Muzeum Narodowego w Wrocławiu , w kolekcji Grażyny Kulczyk i innych zbiorach w kraju i zagranicą.

Zdzisław Mackiewicz - studiował na Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 1992 pedagog na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Grafiki, prowadzi dyplomującą pracownię Grafiki Multimedialnej (dr habilitowany sztuki w dyscyplinie artystycznej fotografia, profesor nadzwyczajny). Autor 36 wystaw indywidualnych, brał także udział w 87 wystawach zbiorowych tu i tam. Uprawia fotografię i grafikę.

Marianna Piątkowska - urodzona w 1996 roku w Bydgoszczy. Obecnie mieszka i tworzy w Toruniu, gdzie studiuje  na V roku na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, aktualnie realizuje dyplom artystyczny w technice mokrego kolodionu w pracowni Grafiki Multimedialnej w Katedrze Grafiki. Zajmuje się grafiką warsztatową i fotografią. Swoje prace pokazywała na wystawach w kraju i za granicą.

Piotr Spek - rocznik 1969, mieszka w Pile. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych.  Prowadzi działania w obszarze popularyzacji fotografii organizując wystawy, plenery i spotkania poświęcone szeroko pojętym zagadnieniom fotografii, historii fotografii i sztuk wizualnych.

Stefan Wojnecki - urodzony w 1929 roku, ukończył fizykę na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Twórca, animator i teoretyk fotografii. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, brał udział w około stu wystawach zbiorowych. Autor licznych wypowiedzi teoretycznych związanych z fotografią. Piastował najwyższe funkcje w polskim ruchu fotograficznym. Kurator kilkudziesięciu wystaw, sympozjów i warsztatów również o zasięgu międzynarodowym. Profesor tytularny Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu.

Andrzej Zygmuntowicz - absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej PW, fotograf i teoretyk fotografii, członek ZPAF (prezes w latach 1991-1994, a od 2005 przewodniczący Rady Artystycznej). Współtwórca i prezes Fundacji Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestnik wszystkich wystaw grupy Zwyczajna 44. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego zdjęcia publikowano - i publikuje się - w prasie, wydawnictwach książkowych i reklamach.

Prace będzie można oglądać do 22 listopada.

 

październik 2020


9.10 piątek 6.11 piątek
Romuald Wiśniewski: Retrospekcja - rzeźba

Romuald Wiśniewski: Retrospekcja - rzeźba

9 października 2020  - 6 listopada 2020

Czytaj więcej
23.10 piątek
Bezpłatne badania USG aorty brzusznej
23.10 piątek 22.11 niedziela
Wystawa Aneks 2

Wystawa Aneks 2

23 października 2020  - 22 listopada 2020

Czytaj więcej
23.10 piątek
 Grzegorz Turnau

Grzegorz Turnau

23 października 2020 

Czytaj więcej
24.10 sobota
Bezpłatne badania mammograficzne
26.10 poniedziałek
Spotkanie z Piotrem Bojarskim

listopad 2020


2.11 poniedziałek
Raz Dwa Trzy - 30 lat
8.11 niedziela
Smoot Gentleman

Smoot Gentleman

8 listopada 2020 

Czytaj więcej